Jesteś tu: » Aktualności » Wydarzenia »

"Bezpieczeństwo w Czwórce"

W dniu 25 listopada w Zespole Szkół nr 4 w Dęblinie odbyło się podsumowanie działań związanych z bezpieczeństwem uczniów  pod hasłem "Bezpieczny Uczeń".

Cała szkoła wystrojona była w prace dzieci na temat bezpiecznej drogi do szkoły, w znaki drogowe, wskazówki i przestrogi w formie plakatów i haseł i historyjek obrazkowych. Na korytarzach było "odblaskowo". W klasach I-III odbył się apel podsumowujący wszystkie działania dotyczące bezpieczeństwa. Klasa II a z wychowawczynią Ewą Sarnowską przygotowała inscenizację pod tytułem "Bezpieczne życie" - pokazującą prawidłowe zachowania w drodze do szkoły, w szkole, w domu i na podwórku. Klasa III b pod kierunkiem pani Maryli Muzyki-Juś zaprezentowała najlepsze rymowanki, które wygrały w konkursie "Rymowanka o bezpieczeństwie w szkole i ruchu drogowym. Rozstrzygnięty został też konkurs wiedzowy pod hasłem "Jestem widoczny - jestem bezpieczny". Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Elżbiety Piątkowskiej zaprezentowali rymowanki pod ogólnym tytułem "Na drodze nie ma żartów" i wykonane w świetlicy znaki drogowe - ostrzegawcze, nakazu i zakazu.

Drugą część dnia wypełniło spotkanie uczniów klas IV - VI z tematem Bezpieczny uczeń. Pani Elżbieta Biała z klasą VI b przygotowała prezentację multimedialną pod tytułem "Nasza bezpieczna szkoła" dotyczącą bezpieczeństwa uczniów w szkole i nie tylko. Następnie uczniowie przygotowani pod kierunkiem pani Agaty Miazgi przedstawili inscenizację "Bądź bezpieczny" oraz zaprezentowali wiersze o tematyce bezpieczeństwa, które zostały wybrane w konkursie na najlepszy wiersz o bezpieczeństwie. Uczniowie klasy V a zaprezentowali rymowanki, które wygrały w konkursie klasowym. klasa V b pokazała scenki dotyczące bezpieczeństwa i poprawnego zachowania się w różnych sytuacjach.